Naše knihy

Odborně i s humorem

Kromě odborné publikace napsané zábavným stylem najdete v naší nabídce také romány :-) Inu, když se jednatel nudí, vznikne kdejaká kniha.
Ale nejdříve několik slov Mistra na slovo vzatého...

On aneb Na velikosti nezáleží

Malá románová komedie o tom, že i s malou výbavou – ve formě postavy, majetku, mužství, charizma, smyslu pro humor, … – můžete zažít velkou životní párty. Román popisuje život v mnoha odstínech šedé, růžové a modré. Ukazuje, že život se nemusí skládat z položek vstát – vyčistit si zuby – jít do práce – vrátit se – uklidit – vyčistit si zuby – jít spát, ale že může být akční, vzrušující, nevšední, kouzelný… každý den, a to i jen s minimální dávkou kreativity.

Kniha si klade dvojjediný cíl: pobavit a inspirovat (ne zrovna v tomto pořadí). Inspirovat muže i ženy a formou příběhů jim ukázat, jak lze originálním způsobem získat ženu (nebo muže), jak rozdělat oheň vášně (a neuhořet), jak zvládnout dominantně submisivní vztah (a ovládnout mysl druhého). Oproti trilogii Padesát odstínů šedi/temnoty/svobody se román On zaměřuje na dalších devětačtyřicet odstínů sexuálního života, proto inspiraci v něm najdou začátečníci i pokročilí.

Ona aneb Na velikosti záleží

Znáte to… Potkáte pana Božského, nebo slečnu Božskou a je to láska jako trám! Jste zamilovaní a vaše duše vzájemně souzní takřka v osmém nebi. Málokdo si však uvědomí, že za současný stav mysli může hormon fenylethylamin, který ovlivnil úsudek. Jsme zfetovaní. Až v další fázi, kdy příděl hormonů ustane, prozřeme, jenomže to už může být pozdě…

Psychopaté, manipulátoři, narcisové a jejich oběti. Lidé neschopni vcítit se druhého, jejichž pokřivené vnímání světa má pro okolí devastující následky. Násilí, ponížení, bolest, ale mnohdy také vzájemná závislost mezi utlačitelem a utlačovaným. Jak se stane, že zabředneme do bahna, z něhož není cesty zpět?

Román Ona je určen všem, kteří se zajímají o temné stránky lidské psychiky. Text je obohacen o glosy zkušených odborníků z řad práva, psychologie a psychopatologie; zároveň slouží jako prevence.

Cílem románu je inspirovat muže a ženy a pomoci jim pochopit, co se v jejich životech děje. Díky pochopení mohou osobnostně povyrůst a stát se silnějšími a psychicky odolnějšími.

Písemná komunikace v praxi

Odborná publikace je důkazem toho, že nikdy – a tedy ani v písemném styku – nemáme druhou šanci udělat perfektní první dojem. A stejně jako nevhodným podáním ruky, špatným oslovením, drmolením cizího jména či nekontrolovanými projevy můžeme pokazit vnímání sebe sama v očích druhých, i nesprávnou aplikací jednoduchých pravidel písemné komunikace a etikety můžeme leccos pokazit v písemném styku, který je navíc oproštěn od dalších komunikačních prvků verbálních či neverbálních.

Kniha přináší pohled na úpravu dokumentů v 21. století. Najdete však v ní také rady, jak se odlišit a být zapamatovatelným ve světě, kde se všichni snaží (vědomě či podvědomě) být – nejen v písemném styku – průměrnými.

Zákon o obcích s komentářem

Čtyřsetstránkové povídání z pera jedné z nejlepších lektorek v ČR. Zákon č. 128/2000 Sb., o obcích, je primárním právním předpisem pro každou obec. V praktickém komentáři k tomuto zákonu využila autorka své dlouholeté zkušenosti na městském úřadě a promítla je do praktických příkladů a vzorů. Komentář je tak určen především úředníkům na obcích, kteří jsou právními laiky, ale zároveň se běžně setkávají s nutností vykládat ustanovení zákona o obcích.

Tištěných publikací je na trhu k dispozici pouze 100 ks, z toho 20 ks u nás. Neváhejte objednat a do poznámky vepsat žádost o věnování :-)

K zakoupení v našem e-shopu :-)