Dobrý úřad

Systém řízení kvality

Dobrý úřad coby systém řízení kvality a Přívětivý úřad Ministerstva vnitra coby tabulková soutěž spolu absolutně nesouvisí. Dobrý úřad je totiž úplně jiná liga... 

Kolik přijde na Váš úřad poštou pochval? A kolik přijde na úřad stížností na úředníky? Tipnu si... Stížností na úředníky bude více nežli pochval. Správně?

A teď si představte, že nejhorší úřad v ČR, který je zapojený do našeho systému zpětné vazby, má 7x více pochval na úředníky než stížností.

V čem je zakopaný křeček? Spokojený občan nemá důvod hodnotit... Častokrát má pocit, že si platí službu ze svých daní :-) Nespokojený občan si vždycky najde čas, aby úředníka zkritizoval... nemluvě o tom, že si kolikrát realitu notně přibarví.

V projektu Dobrý úřad je aktivita kladena na město, které žádá občana, aby zhodnotil svou zkušenost. A ten – díky zkušenosti s hodnocením například na Heureka.cz – nemá se zhodnocením úřadu žádný problém.

Kromě vnějšího hodnocení úředníků občany najdete u vyšší verze také možnost 360stupňového vnitřního hodnocení zaměstnance jeho nadřízeným, podřízenými, kolegy a sebehodnocení. Získáte tak anonymizovanou databázi hodnocení ke každému ze zaměstnanců. 

Vyšší verze? To bude stát balík peněz! říkáte si. Cena roční licence pro celý úřad je 24.000 Kč bez 21% DPH.

Další zkušenosti se systémem řízení kvality DOBRÝ ÚŘAD
z úst tajemníků naleznete na stránce projektu.