Ověřené recenze našich klientů (8483 recenzí)
97 % zákazníků doporučuje naše semináře
Celkové hodnocení
Jaký je Váš celkový dojem ze semináře?
Jak naplnil seminář Vaše očekávání?
Jaká byla osobnost lektora?
Jaká byla lektorova odborná úroveň?

Akademie nevšedního vzdělávání, s. r. o.,

Zavolejte nám: 777 858 954
Lidická 19, 602 00 Brno

dává vzdělávání nový směr

Kolik stojí peníze aneb finanční gramotnost jinak

Inscenovaný vstup s krátkým úvodem v dialogu mezi lektory – co se stane, jestliže si chci hned koupit nějakou věc, na kterou nemám dosud dostatek peněz, s použitím promítnutých fotografií z nákupních center a s terminologií užívanou v reklamách na úvěry.

  • Co jsou to lidské potřeby a kdy člověk potřebu pocítí? Krátká rozprava nad zákonem vzácnosti, který je jednou z nejdůležitějších ekonomických souvislostí.
  • Kde se berou v domácnosti peníze, k čemu nám slouží a co zpravidla uděláme, když si myslíme, že jich máme nedostatek?
  • Co se skrývá za slovem úvěr? Čemu věří věřitel a proč je ochoten se věřitelem stát? Proč se někdo stává dlužníkem a jakou cenu za vypůjčené peníze zaplatí? Ilustrace praktických příkladů za pomoci promítnutých fotografií a jednoduchého výpočtu úroků aneb víš, kolik přeplatíš?
  • S jakými druhy úvěrů se běžně setkáváme? Seznámení s hypotékou, spotřebitelským úvěrem, prodejem na splátky, leasingem, kreditní kartou, … Co mě čeká, jestliže půjdu do zastavárny? Kdo je lichvář?
  • Co se mi může stát, jestliže svůj úvěr nebudu moci nebo nebudu chtít splatit? Co mi může udělat někdo, kdo si říká exekutor? Právní minimum s varováním před představou, že nemusím své závazky splatit.
  • Jsou úspory vždycky jen odříkání, které dávno není „in“ nebo mi mohou i něco přinést a něco díky nim pochopím?

Celá přednáška je vedena interaktivně, tzv. Sokratovou metodou otázek a odpovědí, která je obecně účinnější než přednášený text, což je u nižších věkových skupin ještě výraznější. Pro jednodušší odbourání ostychu a vyvolání reakce posluchačů je volena cesta dvou spolupůsobících lektorů, z nichž jeden je profesí ekonom a druhý právník. Dále je používán obecný jazyk, dle možnosti a v přiměřené míře přizpůsobený vyjadřování posluchačů pro zamezení identifikace lektorů s autoritou rodičů či pedagogů.     

Cena2.400 Kč/90 minut/60 žáků
Kapacita60 účastníků
Reference
  • ZŠ Otrokovice, Mánesova 908

Zeptejte se